.ılılı. Forum Zıpır .ılılı.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

2009 un ilk faciası

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek 
Yazar Mesaj
Özge
Administratör
Administratör
Özge
Kadın
İş/Hobiler : FrmZpr
Lakap : YasoCuU

2009 un ilk faciası Vide
MesajKonu: 2009 un ilk faciası   2009 un ilk faciası EmptyPerş. Ocak 01, 2009 5:55 pm

Bangkok’ta yılbaşı eğlencesi felaketle sonuçlandı şimdiye kadar 60 ölü var.
Bangkok’un Ekkamai semtinde meydana gelen bar yangınında ilk belirlemelere göre 60 kişi hayatını kaybetti, 200’den fazla kişi de yaralandı. Yaralanmaların çoğunun bölgesel yanıklar ve dumandan zehirlenmeler olduğu belirtiliyor. Santika adlı barın yeni yıl dolayısıyla uyguladığı özel promosyon neticesinde içeride bin kişiden fazla insanın olduğu gelen bilgiler arasında. Bazı müşterilerden alınan bilgiye göre ise yangından önce birkaç kere havai fişek atıldığı ve sonrasında insanların yangın var diye kaçışmaya başladığı bildirildi. Barın bu geceden itibaren başka yere taşınacağı da gelen haberler arasında. Çıkış noktası bulunmayan tuvaletlerin olduğu kısımda ise can kayıplarının yoğunlaştığı vurgulanıyor ve yangın anında oluşan panikte insanların birbirlerini ezdikleri ifade ediliyor.

Olay yerinde bulunan itfaiyecilerden Watcharapong Seesa-at İHA’ya yaptığı açıklamada, “Buraya geldiğimizde alevler hala devam ediyordu. Biz hemen müdahale ettik ve yaklaşık yarım saat içinde alevleri söndürdük. İçerde çok ceset vardı, ben 20 kadar ceset gördüm. Çok kötü bir manzaraydı.” dedi.
İsveçli Daniel Halmen ise, “Ben buraya haftada en az 2 kez gelirdim ama bugün başka bir yere gittim. Sonra arkadaşımdan buranın yandığını duydum ve hemen buraya geldim. Ani bir yangın olmuş, çılgınca bir şey bu. Ne olduğunu hala daha anlayamıyorum” dedi.

Bölge polis şefi ise yanan barı gezdi ve yetkili kişilerden bilgi aldı. Polis şefi Prawit Kanthwol, “Olay büyük ihtimalle elektrik kontağından çıktı ancak hala araştırıyoruz. İlk olarak yangının ani yükselişi sonucu içeride sıkışan ve birden dışarı akın eden kalabalık birbirlerini ezdi ve bazı güçsüz insanlar çıkamadı, onlarda yandılar ve tuvalet bölgesinde çıkacak bir yer yok. Orada can kaybının yoğunlaştığını söyleyebiliriz. Şimdiye kadar Japon, Avustralya, Hollanda ve Nepal’den ölüler var. Kaç kişi olduklarını henüz bilmiyoruz” bilgisini verdi.
Yaralılar çeşitli hastanelere kaldırıldı ve yaralı sayısının 200’den fazla olduğu belirtiliyor.

2009 un ilk faciası

Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası